Certyfikaty
SSL

Posiadanie Certyfikatu SSL sprzyja wiarygodności, bezpieczeństwu i lepszym pozycjom w wyszukiwarce.

Bezpłatna konsultacja*

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL (Secure Socket Layer) to kluczowy element zabezpieczający dane przesyłane między stroną internetową a użytkownikiem. Działając jako mechanizm szyfrowania, chroni informacje przed niepowołanym dostępem i kradzieżą. Posiadanie certyfikatu SSL zapewnia użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, gdyż gwarantuje, że wysyłane i otrzymywane dane są poufne i nieczytelne dla osób trzecich.

Jednak certyfikat SSL to nie tylko kwestia bezpieczeństwa. Jest również istotny dla budowania zaufania wśród odwiedzających stronę internetową. Przeglądarki internetowe wizualnie sygnalizują obecność certyfikatu SSL za pomocą ikony tarczy lub zamkniętej kłódki w pasku adresu. To widoczne oznaczenie informuje użytkowników, że strona jest bezpieczna i chroni ich dane.

W rezultacie posiadanie certyfikatu SSL przyczynia się do większej wiarygodności i reputacji witryny, a także wpływa na pozycjonowanie w wynikach wyszukiwania. Wobec rosnących zagrożeń w cyberprzestrzeni, posiadanie certyfikatu SSL staje się coraz bardziej niezbędne dla każdej witryny internetowej, której zależy na ochronie danych swoich użytkowników ibudowaniu zaufania.

.sc-6512eeb6-2

Korzyści z posiadania certyfikatu SSL

1. Szyfrowanie danych i bezpieczne połączenie.

2. Wsparcie pozycjonowania strony w Google.

3. Więcej konwersji w sklepie internetowym.

4. Twoja strona oznaczona jako bezpieczna w przeglądarce (zielona kłódka).

5. Wiarygodność i zaufanie klientów.

.sc-6512eeb6-2

Dlaczego warto mieć SSL?

RODO i dane osobowe

Jest to podstawowy środek ochrony kryptograficznej, zapewniający wysoki poziom poufności w czasie transmisji danych.

Wiarygodnie dla Google

Wyszukiwarka Google buduje ranking wyników na podstawie dziesiątek kryteriów. Eksperci SEO są zgodni – certyfikat SSL jest dziś konieczny, jego brak naraża na spadki, a tego przecież chcesz uniknąć!

Wiarygodnie dla ludzi

Przeglądarki oznaczają strony jako niezabezpieczone poprzez odpowiedni komunikat na pasku. A to działa po prostu – odstraszająco, nie tylko na roboty, ale także – na ludzi!

“Certyfikat SSL to kluczowy element budowania zaufania w dzisiejszej cyfrowej erze. Zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również pokazuje Twoim użytkownikom, że ich dane są chronione. Dzięki certyfikatowi SSL, informacje przesyłane między ich przeglądarkami a Twoją stroną są szyfrowane i zabezpieczone przed niepożądanym dostępem.”

Sebastian Wilczyński
Sebastian WilczyńskiCEO / Software Engineer

Cennik

Wybierz pakiet odpowiedni dla Twoich potrzeb certyfikat SSL.

Masz pytanie?

Szybkie odpowiedzi

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy w ciągu 12 godzin.
Czy certyfikaty SSL są obowiązkowe?
Certyfikat SSL a RODO
Certyfikat SSL – czy wpływa na pozycje w Google?
Certyfikat SSL a HTTPS
Pssst...zwykle odpowiemy w ciągu kilkunastu minut!

Skontaktuj sie

z nami

Bezpośrednikontakt