Odwaga w biznesie i transformacja w świecie technologii - Historia Łukasza

Odwaga w biznesie i transformacja w świecie technologii - Historia Łukasza

Cześć wszystkim!

Dziś chcę się podzielić z Wami moją historią, jak stałem się przedsiębiorcą i jak technologia zmieniła moje życie. Jestem Łukasz i przez osiem lat prowadziłem własną firmę, a teraz moje serce i energia są skierowane w kierunku innowacyjnych rozwiązań i technologii. 


Przez siedem lat byłem właścicielem hurtowni warzyw i owoców, w tym specjalizującej się w warzywach pakowanych próżniowo. Codziennie rano dostarczałem świeże produkty do sklepów i punktów gastronomicznych. To były intensywne lata, pełne pasji i zaangażowania w rozwijanie projektu Zielonego Ryneczek.
Porażka to tylko okazja, by zacząć od nowa, mądrzej


Pewnego dnia stety-niestety wpadłem na pomysł otwarcia sklepu stacjonarnego, który okazał się prawdziwym wyzwaniem. Pomimo mojej determinacji i ciężkiej pracy, sklep nie spełnił moich oczekiwań i poniosłem straty finansowe . Był to dla mnie trudny moment, który nauczył mnie cennych lekcji o ryzyku i podejmowaniu trudnych decyzji w biznesie.


Ciężkim okresem była również pandemia i lock down, przez który wiele punktów gastronomicznych miało problemy z płynnością finansową, co przełożyło się nierozliczone faktury za dostawy warzyw


"Nieustające porażki są fundamentem sukcesu w biznesie. Każda porażka jest lekcją, która nas uczy i przybliża nas do osiągnięcia celu." - Michael Jordan"


Jednak nie poddałem się. Wiedziałem, że muszę iść z duchem czasu i wykorzystać nowoczesne technologie, aby poprawić jakość usług i zwiększyć efektywność mojego biznesu. Dlatego wprowadziłem wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak platforma B2B do składania zamówień online, a także zbiorcze faktury elektroniczne.


Dzięki tym zmianom płynność finansowa w firmie uległa poprawie, a obsługa klientów stała się szybsza i bardziej efektywna.


Największy przełom

Jednak największy przełom nastąpił, gdy poznałem Sebastiana - utalentowanego programistę. Przez rok pracował w mojej firmie, zajmując się dokumentami, płatnościami i fakturami. Wspólnie zaczęliśmy realizować naszą wizję tworzenia własnego oprogramowania, które doskonale odpowiadałoby naszym potrzebom i wyzwaniom branży.


Połączenie mojej wiedzy z zakresu handlu, przedsiębiorczości i grafiki komputerowej oraz umiejętności programistycznych Sebastiana zaowocowało stworzeniem unikalnej platformy B2B z intuicyjnym panelem zarządzania.


Byliśmy dumni z tego, co osiągnęliśmy i postanowiliśmy podzielić się naszym rozwiązaniem z innymi firmami. W czerwcu 2022 roku powołaliśmy do życia spółkę FutureUp. Naszym celem jest pomaganie innym firmom w pozbywaniu się tzw. długu technologicznego i automatyzowanie powtarzalnych procesów. Dzięki naszemu oprogramowaniu wspieramy przedsiębiorców w efektywnym zarządzaniu swoimi firmami.Historia

Moja historia to także historia współpracy i partnerstwa. Dzięki współpracy z dużym gospodarstwem rolnym, które dostarczało mi większość warzyw i owoców, zdobyłem cenne doświadczenie i poznałem specyfikę branży rolniczej. To właśnie ta współpraca otworzyła mi oczy na problemy, z jakimi borykają się inne firmy. Postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby pomagać im w rozwiązywaniu tych wyzwań. Istnieje również druga strona mojej osobowości.


Oprócz biznesowych sukcesów istnieje również druga strona mojej osobowości. Uwielbiam wodę i łodzie motorowe. Często spędzam wolny czas na wodzie. Moja pasja do muzyki nie opuszcza mnie również. Kiedyś byłem DJ-em, grałem w klubach w Zielonej Górze i czerpałem radość z tworzenia niezapomnianej atmosfery na parkiecie.


Jestem wizjonerem i kreatywną osobą. W mojej głowie zawsze roi się mnóstwo nowych pomysłów na biznes. Uwielbiam wyzwania i stawianie sobie coraz większych celów. Rozwijam swoje umiejętności nie tylko w obszarze biznesu, ale także w grafice komputerowej, którą zgłębiałem już od najmłodszych lat na kierunku Technik cyfrowych procesów graficznych.

Teraz, jako współzałożyciel FutureUp, moim największym pragnieniem jest kontynuowanie misji pomagania innym przedsiębiorcom. Chcę umożliwić im wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych, które przyspieszą ich rozwój i zwiększą konkurencyjność na rynku. Cieszę się, że mogę być częścią tej transformacji i tworzyć przyszłość, w której technologia odgrywa kluczową rolę.

Dziękuję, że poświęciliście czas na przeczytanie części mojej historii. Wierzę, że każdy z nas może odnieść sukces, jeśli tylko nie boi się podjąć wyzwań, wierzy w swoje możliwości i idzie z duchem czasu. Jeśli masz marzenie, nie wahaj się i zacznij działać. Przełamuj bariery, ucz się na błędach i nieustannie rozwijaj swoje umiejętności. Przed Tobą niezliczone możliwości i szanse. Bądź odważny i nieustannie dąż do doskonałości.

Moja historia pokazuje, że życie przedsiębiorcy to nie tylko sukcesy, ale również trudności i porażki. Ważne jest, aby nie poddawać się w obliczu przeciwności losu, ale wyciągać z nich naukę i rozwijać się dalej. Niezależnie od branży, w której działasz, technologia może być twoim największym sojusznikiem. Wykorzystaj ją w pełni bądź elastyczny i otwarty na nowe możliwości, a z pewnością osiągniesz swoje cele.


Powodzenia!

woli

Łukasz Bartkowiak

29 czerwca 2023 - 13:24
Ostatnio dodane
Jak software house uratował moją firmę – historia z życia wzięta

Jak software house uratował moją firmę – historia z życia wzięta

Kiedyś prowadziłem niewielką firmę handlową i miałem problem z zarządzaniem zamówieniami. Moje narzędzia były przestarzałe, a błędy zdarzały się coraz częściej. Pewnego dnia, po kolejnym nieudanym zamówieniu, k...

woli

Łukasz Bartkowiak

27 października 2023 - 08:46
Jak polskie firmy zabezpieczają dane swoich klientów: Spojrzenie zza kurtyny

Jak polskie firmy zabezpieczają dane swoich klientów: Spojrzenie zza kurtyny

Hej! Jeśli kliknąłeś w ten wpis, zapewne interesuje Cię, jak to jest z tymi wszystkimi danymi, które zostawiasz tu i ówdzie w sieci. W końcu wszyscy mówią, że „dane to nowe złoto”, prawda? No to zastanówmy się,...

woli

Łukasz Bartkowiak

18 października 2023 - 09:41
Czym jest system POS i jak może pomóc w Twojej firmie?

Czym jest system POS i jak może pomóc w Twojej firmie?

Przypomniałem sobie pewien żartobliwy moment, który miał miejsce kilka miesięcy temu w lokalnej pizzerii. Właściciel, Pan Marek, przechwalał się swoim nowym, ręcznie malowanym menu na tablicy, pełnym różnych sm...

woli

Łukasz Bartkowiak

12 października 2023 - 09:15
Pssst...zwykle odpowiemy w ciągu kilkunastu minut!

Skontaktuj sie

z nami

Bezpośrednikontakt